0542 448 2857 English   Türkçe

YONCA PELET MAKİNESİ NEDİR?

Yonca pelet üretimi ve kullanımı günden güne artış gösteriyor. Yem fiyatlarının artış göstermesi besicileri kendi yemlerini kendilerinin yapması konusunda adeta mecbur tutuyor.

Pelet Üretimi - 9 Ekim 2020 Cuma, 05:30

YONCA PELET MAKİNESİ

Yonca pelet üretimi ve kullanımı günden güne artış gösteriyor. Yem fiyatlarının artış göstermesi besicileri kendi yemlerini kendilerinin yapması konusunda adeta mecbur tutuyor. Norma pelet makineleri, besicilerin gereksinimlerine çözüm üretiyor. Yonca pelet üretimi ile ilgili detaylı bilgi için normapelet.com adresimizden bizlere ulaşabilirsiniz.
Yonca, proteinin yanında önemli minarel ve vitaminlere sahip yaş olmayan yeşil bir bitkidir. Bu maddeye denk olan bir bağlayıcı eklenir ve bileşim sonrasında, silindirik şekilde peletler ortaya koymak için peletleme makinelerinde ya da ekstrülerde fazla basınca maruz kalarak preslenir. Nakliye anlamında bakıldığı zaman, peletler çoğunlukla, en fazla malzemenin yağ ve su oranları açısından öz bitki artıkları ile ortak özellikleri mevcuttur. Yonca toprakları yeşilimsi ve grimsi bir renk özelliğine sahiptir. Üreten kişinin inisiyatifine bağlı olarak en ve boy açısından değişiklikler olabilir. Peletlerin hemen hemen yarısı yükleme işlemi gerçekleşmeden önce uğradığı aşınma sebebiyle toza dönüşmüş biçimde olabilir. Yonca peletlerinin ilk akla gelen kullanım alanları küçükbaş, kümes hayvanlarına yem amacıyla kullanılmasıdır.
Yonca, evrende her yere yayılmıştır. En çok merada karşımıza çıkar. Yoncanın sahip olduğu en önemli özellik canlılık ve çabucak büyümesidir. 20 yılı aşkın sürede kendini gösterebilir. Sezonu geldiğinde ve gerekli büyüklüğe ulaştığında 1-13 aralığında hasata uğrayabilir. Yem olarak kullanıldığı gibi biyokütle pelet üretimi yapmak için de iyi bir seçimdir. Sıklıkla tercih edilir.
Yonca pelet makinesi hakkında ayrıntılı bilgi için normapelet.com web sitemizi ziyaret edebilirsiniz.
PELET MAKİNESİ NEDİR?
Pelet makinesi ücretleri norma pelet adlı sitemizde her bütçeye uygundur. Pelet makineleri tahta, odun, talaş gibi olan maddelerin ufak parçalara bölünür ve küçük tablet şeklini alır. Bu şekillendirme işlemine peletleme adı verilir. Peletleme yapıldığı anda deliklere sahip olan miller ile preslenerek topların ortasindan toz şeklinde sıyrılan maddeyi presleyerek küçük tablet tarzında bir objeye çevirir. Basımı yapılacak olan malzeme türlerine göre toz, talaş benzeri mesela 300-400 ton /cm2 de basınç yaparak tablet şeklini alır. Bunun sonucu olarak pelet yemleri hayvanlara uygun bir şekilde hazır olur. Fazla basınç uygulandığı zaman peleti presleyen makine ortalama 65-75 aralığında bir derece ortaya çıkar.
Mısır ve ona benzer buğday, arpa çeşidindeki malzemeler, her türlü toprak işlemlerinde orman atıkları gibi tahıllar ve yiyecekler olabilir. Örneğin mısır, saman, orman atıkları, yonca, çayır ya da çim, arpa, buğday veya yok denecek kadar az oranda tahta talaş bileşimi benzeri malzemeler. Birçok canlı kütle ve hayvanlara kullanılan yakıtlar için bu yem maddelerinden herhangi biri peletlenebilir. Paletin sahip olduğu çapların uzunluğu 2-12 mm aralığında seyredebilir. Isı olarak diğerlerine nazaran daha az düşük malzemelerde beslenmesini gözetleyecektir. Ahşap madde ile palet elde edilebilir. Çiftçiler gereksinimlerine bakarak depo işlemi olmadan sahip oldukları hayvanlara pelet yemi üretmek amacıyla bu makineyi satın alıyorlar. Pelet üretimi insanların cebini yormuyor çünkü farklı türlere göre daha az masraflıdır. Pelet makinesi ile çabuk bir şekilde pelet yemi oluşması da tercih edilmesinin en önemli sebeplerindendir. Pelet makinesi kullanarak gübre yapabileceğimiz hayvanlardan biri inektir. Yani inek yemi yapılabilir. Uçan hayvanlara verilen yemler; kaz yemi, hindi yemi, bıldırcın yemi, koyun yemi, keçi yemi benzeri olarak çoğaltılabilir.
Talaş pelet üretimi için en alt sınır 11Kw kapasiteye sahip pelet makinesidir. Pelet makineleri sahiplerine ulaştırılırken ambalaj olarak bir kasa içerisinde gönderilir.
Pelet makineleri hakkında bilgi sahibi olmak ve iletişime geçmek için normapelet.com adlı sitemizden ulaşım sağlayabilirsiniz.

İçerik Görselleri


YONCA PELET MAKİNESİ NEDİR?

Bu içerik 2421 defa incelendi.
Yayın Tarihi : 9 Ekim 2020 Cuma, 00:16
Editör Norma Pelet

Etiketler : Yonca Pelet Makinesi

  DİĞER İÇERİKLERE GÖZ ATIN

Pelet Nasıl Üretilir

Pelet Nasıl Üretilir

Pelet Nasıl Üretilir
12 Kasım 2020 Perşembe, 15:03

Okuyun...


PİRİNA PELET ÜRETİMİ NEDİR?

PİRİNA PELET ÜRETİMİ NEDİR?

Pirina pelet üretimi, talaş pelet üretimiyle kıyaslandığında çok daha basit ve sahip olduğu gereç bakımından daha fazla ekonomiktir.
9 Ekim 2020 Cuma, 08:21

Okuyun...


YONCA PELET MAKİNESİ NEDİR?

YONCA PELET MAKİNESİ NEDİR?

Yonca pelet üretimi ve kullanımı günden güne artış gösteriyor. Yem fiyatlarının artış göstermesi besicileri kendi yemlerini kendilerinin yapması konusunda adeta mecbur tutuyor.
9 Ekim 2020 Cuma, 05:30

Okuyun...


TALAŞ PELET MAKİNESİ NEDİR?

TALAŞ PELET MAKİNESİ NEDİR?

Talaş pelet üretimi; yaş olmayan ağaç dallarının odun tozu ( talaş ) şekline getirilip pelet makinelerinde kıstırılması ile olur.
9 Ekim 2020 Cuma, 05:30

Okuyun...


YERLİ, ALMAN, ÇİN PELET MAKİNELERİ

YERLİ, ALMAN, ÇİN PELET MAKİNELERİ

Türkiye’de ürettiğimiz pelet makinelerinde Alman ve İtalyan mühendislikleri de kullanmaktayız.
9 Ekim 2020 Cuma, 05:30

Okuyun...


YEM PELET MAKİNESİ NEDİR?

YEM PELET MAKİNESİ NEDİR?

Yem üretiminde pelet yem makineleri bu kişilerin hayatlarına büyük kolaylık getirir.
9 Ekim 2020 Cuma, 05:30

Okuyun...


PELET MAKİNESİ DİSK VE RULO YAPIMI NASIL OLUR

PELET MAKİNESİ DİSK VE RULO YAPIMI NASIL OLUR

Pelet makineleri yüksek ısı ve basınç üreterek; odun, orman artıkları, atık sayılabilecek ama yeniden kullanılabilecek atıklar gibi malzemelerin sıkıştırılıp pelet elde edilmesini sağlayan makinelerdir.
10 Ekim 2020 Cumartesi, 08:53

Okuyun...


PELET NEDİR

PELET NEDİR

Sözcük anlamı olarak bakıldığında yumak, misket, anlamlarını taşıyan pelet; talaş, ağaç kabuğu, zirai malzemeler gibi doğal ürünlerden temin edilen bir yakıt çeşididir.
9 Ekim 2020 Cuma, 02:43

Okuyun...