0542 448 2857 English   Türkçe

YERLİ, ALMAN, ÇİN PELET MAKİNELERİ

Türkiye’de ürettiğimiz pelet makinelerinde Alman ve İtalyan mühendislikleri de kullanmaktayız.

Pelet Üretimi - 9 Ekim 2020 Cuma, 05:30

Türkiye’de ürettiğimiz pelet makinelerinde Alman ve İtalyan mühendislikleri de kullanmaktayız. Norma pelet olarak bize ait makinelerin, Almanya’da tasarısı yapılmakta ve üretimine başlanmaktadır. Pelet makinelerinin şanzuman kısmı ise firmamıza özeldir.

Tasarımlarında da İtalyan tasarımları kullanmaktayız. Böylece her alanda en iyisini baz alarak en iyi pelet makinelerini biz üretmekteyiz.

Norma pelet firmamız bünyesinde; Alman pelet makineleri, Çin pelet makineleri, Türk pelet makineleri şeklinde üç kısım pelet makinesi bulundurmaktadır.

Türk pelet makinesi role, disk gibi ürünleri Alman üretiminde bünyesinde barındırır. Bu üretilen disk ve role çelikten yapılmıştır ve paslanmazdır.

Disk ve rolenin motor kısımları ise gamak motor kullanılarak üretilmiştir.

Yerli pelet makinemiz uçuk fiyatlı Çin ve Alman makinelerine alternatif olmuştur. Kalite göz önüne alındığında Avrupa pelet makinesi kalitesinde yerli pelet makinesine sahibiz. Sizler de norma pelet firmamızdan pelet makinesi modellerini temin edebilirsiniz.

-2.2 Kw olan bir pelet makinesinin disk çapı 120 mm ise talaş kapasitesi 20-30 kg/saat, yem kapasitesi de 30-60 kg/saat şeklinde olur. Bunların sonucu olarak da ağırlığı 40 kg şeklinde karşımıza çıkar.

-7,5 Kw, 150 mm disk çapına sahip bir pelet makinesinin talaş kapasitesi ve yem kapasitesi sırasıyla 80-140 kg/saat, 140-300 kg/ saat olurken ağırlık ise 90 kg'a denk gelir.

-11 Kw olan bir pelet makinesi 200 mm disk çapına, 100-180 kg/saat talaş kapasitesine, 300-500 kg/saat yem kapasitesine ve 150 kg ağırlığa sahiptir.

-15 Kw ve 230 mm disk çapına sahip pelet makinesinin talaş kapasitesi 140-230 kg/saat iken yem kapasitesi 500-700 kg/saat olur. Buna bağlı olarak ağırlık da 235 kg'dır.

-22 Kw bir pelet makinesinin disk çapı 260 mm'dir. Bu makinenin talaş kapasitesi 200-300 kg/saat, yem kapasitesi 700-900 kg/saat, ağırlığı da 340 kg olarak göz önüne çıkar.

-30 Kw, 300 mm disk çapı, 280-400 kg/saat talaş kapasitesi, 900-1200 kg/saat yem kapasitesi özelliklerine sahip olan bir pelet makinesinin ağırlığı ise 450 kg olarak seyreder.

Bahsedilen ürünlerin kapasiteleri bazı faktörelere bağlıdır. Pelet üretiminde kullanılacak hammaddenin miktarı, hammaddenin ne durumda olduğu ve pelet üreten kişinin tecrübesine bağlı olarak üretilecek pelet miktarı değişiklik gösterebilir.

Yani tecrübeli bir pelet üreticisi belirlenen standartların üzerine çıkabilir. Aynı şekilde, daha az tecrübe sahibi bir pelet üreticisi ise standartların altında pelet üretebilir.

Pelet makinelerine sahip olmak için normapelet.com adresinden bizlere ulaşabilirsiniz. Telefonla ulaşmak istediğinizde hafta içi her gün 09:00-19:00 saatleri arasında hizmet vermekteyiz.

PELET YAKITI KULLANMANIN AVANTAJLARI NELERDİR?

Peletlerin taşıma masrafı çok azdır. Bir yerden başka bir yere taşınması oldukça kolaydır ve rahatça depolanabilir. Böylece depolama alanlarına da daha fazla masraf yapmanız gerekmez.

Yanma sırasında geçen vakit ve ortaya çıkan enerji anlamında aynı ölçüde ağaç odununa nazaran daha fazla verim elde edebileceğiniz bir yakıt çeşididir.

Diğer yakıtlarla karşılaştırıldığında daha uygun fiyatlıdır. Bütünüyle yerli kaynaklardan elde edilir, yani %100 yerlidir.

Çevreye ve canlılara verdiği zarar diğer yakıtlara göre çok daha azdır, yakıtlar içerisinde en temiz olanı pelettir. Yanma sonrasında oluşan atık miktarı da azdır, dolayısıyla doğayı fazla kirletmez. Pelet üretim alanında ormanları muhafaza etmektedir. Kömürde var olan zehirleme durumu pelette söz konusu değildir. Yakma düzeneklerini işletmek ve bakımını yapmak öbür yakıtlı kuruluşlara nazaran daha basittir. Olası bir elektrik kesintisi yaşanırsa, kazan dairesine gidip herhangi bir şey yapmaya gerek yoktur.

Normapelet.com adresimizden bizimle iletişime geçebilirsiniz.

İçerik Görselleri


YERLİ, ALMAN, ÇİN PELET MAKİNELERİ

Bu içerik 690 defa incelendi.
Yayın Tarihi : 8 Ekim 2020 Perşembe, 22:05
Editör Norma Pelet

Etiketler : Pelet Makineleri

  DİĞER İÇERİKLERE GÖZ ATIN

Pelet Nasıl Üretilir

Pelet Nasıl Üretilir

Pelet Nasıl Üretilir
12 Kasım 2020 Perşembe, 15:03

Okuyun...


PİRİNA PELET ÜRETİMİ NEDİR?

PİRİNA PELET ÜRETİMİ NEDİR?

Pirina pelet üretimi, talaş pelet üretimiyle kıyaslandığında çok daha basit ve sahip olduğu gereç bakımından daha fazla ekonomiktir.
9 Ekim 2020 Cuma, 08:21

Okuyun...


YONCA PELET MAKİNESİ NEDİR?

YONCA PELET MAKİNESİ NEDİR?

Yonca pelet üretimi ve kullanımı günden güne artış gösteriyor. Yem fiyatlarının artış göstermesi besicileri kendi yemlerini kendilerinin yapması konusunda adeta mecbur tutuyor.
9 Ekim 2020 Cuma, 05:30

Okuyun...


TALAŞ PELET MAKİNESİ NEDİR?

TALAŞ PELET MAKİNESİ NEDİR?

Talaş pelet üretimi; yaş olmayan ağaç dallarının odun tozu ( talaş ) şekline getirilip pelet makinelerinde kıstırılması ile olur.
9 Ekim 2020 Cuma, 05:30

Okuyun...


YERLİ, ALMAN, ÇİN PELET MAKİNELERİ

YERLİ, ALMAN, ÇİN PELET MAKİNELERİ

Türkiye’de ürettiğimiz pelet makinelerinde Alman ve İtalyan mühendislikleri de kullanmaktayız.
9 Ekim 2020 Cuma, 05:30

Okuyun...


YEM PELET MAKİNESİ NEDİR?

YEM PELET MAKİNESİ NEDİR?

Yem üretiminde pelet yem makineleri bu kişilerin hayatlarına büyük kolaylık getirir.
9 Ekim 2020 Cuma, 05:30

Okuyun...


PELET MAKİNESİ DİSK VE RULO YAPIMI NASIL OLUR

PELET MAKİNESİ DİSK VE RULO YAPIMI NASIL OLUR

Pelet makineleri yüksek ısı ve basınç üreterek; odun, orman artıkları, atık sayılabilecek ama yeniden kullanılabilecek atıklar gibi malzemelerin sıkıştırılıp pelet elde edilmesini sağlayan makinelerdir.
10 Ekim 2020 Cumartesi, 08:53

Okuyun...


PELET NEDİR

PELET NEDİR

Sözcük anlamı olarak bakıldığında yumak, misket, anlamlarını taşıyan pelet; talaş, ağaç kabuğu, zirai malzemeler gibi doğal ürünlerden temin edilen bir yakıt çeşididir.
9 Ekim 2020 Cuma, 02:43

Okuyun...